Żwirki dla kota
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żwirki dla kota
W każdym mieszkaniu, w którym znajduje się kociak, musi być też świeży żwirek różnego typu. Koty zawsze załatwiają się w kuwetach, dzięki czemu opieka nad nimi jest bardziej komfortowa niż w przypadku pieska. W kuwecie musi znajdować się specjalna substancja, która będzie miała cel: wchłaniać to, co oddaje kociak. Kiedyś posiadacze kociaków wysypywali kuwety takimi substancjami jak trociny, ziemia lub odpadki makulaturowe. Niemniej
są to materiały, które powodują, iż oczyszczanie oraz opróżnianie są raczej monotonne, a ponadto nie absorbują brzydkiego zapachu oraz nie zbrylają się. Przecież kot nie zawsze będzie chciał załatwić się w niewyczyszczonej kuwetce – zdarza się, iż upatruje sobie inne świeże terytorium. Z tego powodu odpowiednie wypełnienie kociej toalety to istotna kwestia nie jedynie dla kotka, lecz także dla właściciela, który będzie trudnić się sprzątaniem. W naszych czasach wykorzystywanie takich materiałów jak trociny czy gazety nie są już obowiązkowe, ponieważ sklepy dla zwierząt dostarczają na prawdę komfortowe wyjście, tj. żwirek dla kotów.
Właściciele kotów mają na prawdę wybór podłoży do kuwet. Fundamentalną właściwością żwirków dla zwierząt ma być wchłanianie aromatów oraz zbrylanie się, wtedy łatwo można w bezproblemowy sposób wyprzątnąć toaletkę. W sklepach zoologicznych zazwyczaj możemy dostać aż kilka rodzajów żwirku. Zasadniczo można podzielić je na poniższe rodzaje: żwirki silikonowe, żwirki krzemionkowe oraz żwirki z bentonitu.
Każdy z powyższych żwirków dla kota ma inne cechy i to od posiadacza zależy, na który się nastawi. Kupując podłoże zbrylające , warto brać pod rozwagę ich walory i minusy.
Żwirek silikonowy stworzony jest z tworzywa nazywanym silikat. Odznacza się szczególnie, że szybko pochłania mocz i zatrzymuje go na zawsze. Idealnie niweluje aromaty, a wtedy nie wymaga częstego opróżniania toaletki. Minusem żwirku wapienno-piaskowego jest szczegół, że po pewnym czasie nabiera żółtawego zabarwienia, co prezentuje się raczej nieestetycznie – z tego powodu dobrze jest uwzględniać go w toaletkach zamkniętych.
Podkład z drewna jest skuteczny i konsekwentnie pochłania niechcianą woń. Niewątpliwą korzyścią stosowania takiego podkładów dla kota okazuje się także alternatywa wyrzucenia go do kanalizacji (tylko w małych ilościach). Na ogół tego rodzaju żwirek może być bardzo rozdrobniony i , , dlatego, zdarza się że rozprzestrzenia się po pokojach na kocich nóżkach.
bentonit to bardzo popularny typ żwirku, który zbiera się w granulki, dzięki czemu posprzątanie po kociaku okazuje błyskawiczne. Możemy je zamówić w przystępnych kwotach. Idealnie niwelują brzydką woń. Nie wolno natomiast wyrzucać go w toalecie, gdyż mogłoby kończyć się to zablokowaniem instalacji kanalizacyjnej. Posiadacze często pakują zużyty żwirek do worka na śmieci i wyrzucają do śmietnika.
Najlepiej jest zainwestować w typowy żwirek dla zwierzaka, gdyż zdecydowanie ułatwia to codzienną opiekę nad kotem. Zagwarantowanie sprawnej toaletki kotom to obowiązek hodowcy, warto jest sprawdzić opcje, które przedstawiają obecnie producenci.

źródło: żwirek dla kota

Categories: Edukacja

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Ciekawe Wpisy:

Firmy przeprowadzkowe Warszawa

Przenosiny? Kiedy powinieneś ją zaaranżować? Przyczyny do zmiany miejsca ...

Kursy samoobrony

Dla każdego jednego z nas los przygotował własny ...

Gdy stawiamy dom,...

Pewnie pewni ludzie mogą powiedzieć - skoro wydaję ...

Dlaczego dbanie o...

Chciałbyś, aby nasza planeta była ciągle bardzo dobrym ...

Piękny ogród

Śliczny ogród to bezdyskusyjna podstawa każdego domu - ...